Skip to main content
Ring i dag på

ErgoMover Go XL Low


I industrien eller på trælaster skal man ofte transportere store emner på lange afstande. ErgoMover GO XL Low blev udviklet med et 2×1 meter lad, som giver mulighed for at transportere gods i 2 europalle længder samtidigt.

Det kraftige batteri rækker til 8-12 timers arbejde og således kan vognen holdes kørende en hel arbejdsdag.

4 opklapbare hjørneprofiler muliggør kørsel med langt gods på op til 4 meter og de nedsænkede strøer muliggør af- og pålæsning af gods med truck.

ErgoMover Go XL Low tilbydes også som Wireless, med fjernbetjent styring. Se videodemonstration her:

Se billeder her

Har du nogen spørgsmål?

    Ja tak, jeg vil gerne modtage nyhedsbreve via e-mail fra GMV A/S med nyt om produkter, kampagner og eksklusive tilbud på løfteudstyr. Jeg kan til enhver tid trække mit samtykke tilbage ved at afmelde mig via linket i e-mailen.